HOMOZYGOT plemenník Docs Sunfire

            

Narodený 23.2 2007 ,importovaný z Nemecka v auguste 2009,s perfektným pôvodom

 Popis: Sunfir je výnimočný plemenník - vždy sa na 100% po ňom narodia strakaté žriebätká aj z jednofarebných kobýl,v spojení s tobiano kobylkou je 75% šanca tiež pre homozygotného potomka.

Sunfir je veľmi krásny atleticky osvalený žrebec s veľmi atraktívnym sfarbením (strakatobodkované s modrým okom-jediný v čr i sr) s korektnou stavbou tela,krásnou hlavou,100% zdravotným stavom,žiadne vady postoja,je v modernom športovom type,v KVH 152cm.

Má neobyčajné chody-je obratný a rýchly,veľmi jemný na ovládanie a to aj pri pripúšťaní na ohlávke.Aj ako žrebec je pokojný,neagresívny,výborne spolupracujúci.

N.A.S.H. register a APHA register plemenníka http://www.nashinfo.cz/hrebci.html

DOCS SUNFIRE- bol prvým plemenníkom v čr,sr i europe,ktorý bol vybraný nie len na prip. AQH,APH,A1/1 kobýl-narodené žriebätá sú vedené v APHA v USA s plným PP-budu paint horse-APHA licencia plemenníka,

ale aj pre prip.HAFLING kobýl!!! a tým vznik krásneho plemena North American Spotted Haflinger N.A.S.H - NASH licencia plemenníka.

Viac informacii o plemeni N.A.S.H si mozete nastudovat tu:http://www.nashinfo.cz/

-žriebätá z hafling kobýl majú skvelý kľudný charakter,atraktívne strakaté sfarbenie s všestranným využitím,hlavne pre pohodu v sedle,ale taktiež pre šport,zdedia jemnosť po paintovi,i ochotu lepšie spolupracovať s jazdcom.

Sú po ňom už registrované žriebätá v USA v N.A.S.H. s vystaveným plným PP

O toto nové plemeno je i v USA veľký záujem,využite jedinečnú príležitosť a možnosť vlastniť naozaj výnimočného a atraktívneho koňa z haflingskej kobylky.Samozrejme majiteľom pomôžeme s registráciou týchto žriebät.

Sú po ňom krásny zdravý silný potomci,perfektne spolupracujúci,korektne stavaný a nasvalený,luxusne vyfarbený.Po tomto žrebcovi získate na 100% farebné žriebätko a naviac aj skvelý nepríbuzný pôvod po otcovi s predpokladom výborného charakteru a jazditeľnosti s využitím aj vo vrcholovom športe.Táto línia je obľúbená v Nemecku a potomkovia získavajú body vo FUTURITY.

ODKAZ NA PEDIGREE DOCS SUNFIRE

PEDIGREE: bez A1/1,jeho otec Sun Doc O´Lena dovoz z USA,obľúbený nemecký plemenník,zapísaný v PHCG,je synom legendárneho Lenas Diamon Chex Champion Reiner and Roper ROMs in reining, Calf Roping, Heading,  Healing and Tie Down Roping with points in Working Cow Horse.

Oregon reining classic in 1999 (the open and novice classes)Champion Rope horse in Heading and Heeling at the Houston Livestock show in 1999 on Champion Reiner and Roper je pravým synom veľkého Doc O´Lena, ktorého nie je potrebné predstavovať.

Z matkinej strany je veľmi známy otec Cats Coco Dancer v roku 2008 Elite žrebec PHCG, viacnásobný majster Európy v Reining a Cowhorse prvý Superior Reinig žrebec v Nemecku. Ďalej má v rodokmeni svetových šampiónov ako King, Doc Bar, Poco Lena, Poco Bueno

                                        

 

Pripustaci polatok sa plati pred prvym skokom !!!

Pripúštací poplatok: APH, AQH, A1/1 - dohodou

Hafling kobyly s PP -dohodou

Garantujeme živé a strakaté žriebä-v prípade nezabreznutia,zmetania,je dalšie pripustenie zdarma!Zmluva na 2 roky

Zariadime všetky formality v USA v APHA i v NASH registrácii u kobýl Hafling,vydáme svk pripúštací lístok.

Ponúkame zľavy pri včasnej rezervácii,pre majiteľov viac kobýl

            

Pripúštacie podmienky:

1-kompletné serologické vyšetrenie (odber krvy) na infekčnú anémiu koní AIE a virovú arteritidu EVA

2-negatívne vyšetrenie na mertritídu kobýl (Taylorella) ster z pochvy kobyly,malleus                                                            

3-základná povinná vakcinácia a očkovanie proti herpes vírom EHV-je to častá príčina zmetania,odčervenie.

Ponúkame komplet servis pri pripustení,ustajnenie,veterinárne vyšetrenie sonom i liečbu prípadných komplikácii,prepravu a pod.

Ponúkame ustajnenie až do zistenia žrebnosti,výhodné pre vzdialenejšie kobyly,ušetrí sa tým preprava v prípade nezabreznutia

Po dohode môžeme prísť zo žrebcom ku kobyle.

Samozrejme aj náš žrebec je z veterinárneho hľadiska úplne v poriadku,pred každou sezonou test krvy,stery,taktiež očkovanie na herpes viry EHV.Snažíme sa chrániť nie len nášho žrebca,ale aj vaše kobylky.

Docs Sunfire je registrovaný plemenník v USA v APHA i N.A.S.H

                                                

TOPlist